Kismama masszázs
„...tégy jót a testeddel, hogy
kisbabád is szívesen lakjon benne...”
Mikor ajánlom a kismama masszázst?
Sajnos sok tévhit kering a kismama masszázzsal kapcsolatban. Sok várandóst megijesztenek, hogy nem szabad masszírozni, ami bizony féligazság...
A speciálisan várandósoknak kifejlesztett masszázs nagyban segít ebben -az amúgy csodálatos, de- bizony sok nehézséget is rejlő időszakban a kismamát érintő kellemetlen tünetek csökkentésében, megszüntetésében.
Szülés után 6-8 hét elteltével ismét ajánlott masszázsforma, hiszen szoptatási időszakban is javasolt.
A masszázs során a test eléri a tökéletes ellazulást, a lélek lecsendesül és a szellem megszabadul a napi stressztől. A kezelésnek köszönhetően nő a bőr rugalmassága, megszűnnek az ödémák, kilazulnak a fájdalmas izomcsomók. Törődéssel és szeretettel felkészítve testét- lelkét élete egyik legszebb napjára.
Nézzük, miben is segíthet:
-
Általános fáradtság
-
Gyakori fejfájás
-
Derék – és hátfájdalom
-
Nyak- és váll fájdalmas merevsége
-
Stressz
-
Mentális túlterheltség, szorongás, félelem
-
Emésztési problémák
-
Álmatlanság, nehéz elaludni
-
Végtagok ödémája
-
Száraz bőr, striák
-
Emésztési problémák, székrekedés
-
Izomfájdalmak
-
Szoptatás közbeni rossz testtartás okozta izomfájdalmak
Milyen típusú masszázs ajánlott a kismamáknak és miben különbözik a többi masszázstól?
A kismama masszázs a svéd masszázs fogások egyes elemeit használja fel. A felsőtesten (nyak, váll, karok, hát felső szakasza) nyugtató-lazító fogások alkalmazhatók. Az alsó végtagokon, hát alsó szakaszán, medence környékén csak óvatos simítások végezhetők. Kizárólag relaxáló masszázs, ami azt jelenti, hogy nem alkalmazunk gyúrásokat, sem nyomó- vagy bármilyen erőteljes mozdulatot.
Várandósok számára legtökéletesebb kikapcsolódást, feltöltődést segítő kezelés a kismama masszázs, melynek többek között nagy szerepe van az idegrendszeri kiegyensúlyozásban, stresszmentesítésben, izomfájdalmak enyhítésében, baba és mama kapcsolatának szorosabbá tételében.
Hogyan zajlik a kismama masszázs?
A masszázst stabil oldalfekvésben, illetve háton (kb 31. hétig vagy ameddig kényelmes) vagy ülve végezzük egyéni igényeknek megfelelően. Sosem fektetjük a hasára a kismamát, akkor sem, ha még szinte alig látható a pocak!
Elkerüljük azokat a testrészeket, amelyeken olyan pontok találhatók, amiket stimulálva akár vérbőség veszélye is fennáll, a keresztcsonti területeken pedig óvatos simításokat végzünk. Talpon, lábfejen csak tapasztalt szakember végezhet bizonyos pontokon meghatározott mozdulatokkal frissítő fogásokat, egyébként szigorúan TILOS!
Mikor szabad a terhesség alatt masszázst alkalmazni?
Kismama masszázst csak és kizárólag arra képzett szakember végezhet, a kismama és baba legnagyobb biztonsága érdekében. Ez esetben a kismama megszabadulhat a növekvő pocak és megváltozott testtartás okozta kellemetlenségektől, melynek köszönhetően igazi pihentető, ellazulást okozó kényeztetésben lehet része.
A várandós masszázst a terhesség betöltött 12. hetétől a 8. hónap végéig végezhetjük, akár heti rendszerességgel is.
Túlhordás esetén a kismama masszázs szintén hozzá tud járulni a szülés támogatásához. (Nem bizonyított, hogy a masszázs hatására beindul a szülés, de segíthet)
Így készülj a kismama masszázsra…
A masszázs előtt egy órával már csak nagyon könnyű ételt fogyassz, mely, hogy nem okoz számodra gyomorproblémát. Leginkább szénsavmentes víz fogyasztását ajánlom a számodra. Masszázs alatt fehérneműben vagy, pihe-puha takarókkal, párnákkal leszel körülvéve, betakarva a legnagyobb kényelmetek érdekében.
Mire számíthatsz a kezelés után?
Izmaid ellazulnak, melynek köszönhetően vállad, nyakad, hátad, derekad fájdalma jelentősen csökken vagy elmúlik. Ödéma fokozatosan csökken, fejfájásod enyhül, megszűnik. Komfortérzeted, emésztési problémáid javulnak. A masszázs enyhíti a stresszt, megszünteti a feszültséget, a fáradtságot. Feltöltődve, boldogsághormonnal teli engedlek el:)
Milyen rendszerességgel ajánlom?
Hetente egy alkalom kismama masszázs garantáltan tartósan enyhíti a panaszaidat, de ha kéthetente tudsz csak eljönni masszázsra, már az is segít a szervezetednek a megváltozott működési folyamatok feldolgozásában. Amennyiben ennél ritkábban veszed igénybe ezt a szolgáltatást, a masszázs ugyan jól esik majd, utána sokkal könnyebben érzed magad, de a kedvező élettani hatások lényegesen kisebb mértékben mutatkoznak meg.
A kismama masszázs ellenjavallatai:
-
vérzés,
-
görcsök,
-
has (korai) keményedése,
-
terhességi cukorbetegség
-
a terhesség első trimesztere.
-
veszélyeztetett terhesség, iker terhesség,
-
svédmasszázs kontraindikációi: (láz, közvetlen műtét előtt vagy után, pszichiátriai betegségek, fertőző bőrbetegség, kezeletlen magas vérnyomás, daganatos betegség, alkoholos, drogos állapot, mélyvénás trombózis, visszérgyulladás, előrehaladott csontritkulás, vérzékenység, heveny, gyulladásos betegségek esetén)
A masszázs időtartama a 45 vagy 90 perc
Ajándékba is adhatod!
Masszázs árakról ITT tájékozódhatsz.
Ha szeretnél részt venni egy pihentető kismama masszázson keress a +36-50-121-3920-as számon vagy babamasszazs.annamari@gmail.com e-mail címen.
ITT találsz:
XIV. kerületben a Mini Manó Babacentrumban lévő CSODABENT 3D/ 4D Rendelőben KEDDENKÉNT
Mini-Manó Babacentrum épülete, folyosó végén
1149 Bp., Nagy Lajos k. útja 112.
XVII. kerületben saját masszázskuckómban SZERDÁNKÉNT
1173, Bp., Kévekötő utca 13.
Ha maradt még kérdésed, itt felteheted:
babamasszazs.annamari@gmail.com